محل تبلیغات شما

بازداشت دوباره روزنامه‌نگار سرشناس ترکیه ۸ روز پس از آزادی

پلیس ترکیه یکی از روزنامه‌نگاران برجسته این کشور را تنها چند روز پس از آزادی، بنا به حکم دادگاه بار دیگر دستگیر کرد.

به گزارش ایسنا، یک دادگاه استانبول هشت روز پس از تجدید نظر موفق در حکم دادستان عمومی ارشد علیه احمد آلتان، روزنامه‌نگار برجسته ترکیه‌ای و آزادی او، حکمی را برای حبس مجدد وی صادر کرد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، پلیس استانبول آلتان را در خانه‌اش در همین شهر دستگیر کرده است.

این نویسنده و روزنامه‌نگار روز چهارم نوامبر همراه با نازلی ایلیجاک که او نیز از روزنامه‌نگاران برجسته ترکیه است، از زندان آزاد شده بود.

به نوشته خبرگزاری دویچه وله، دادگاه پیشتر حکم حبس ابد این دو روزنامه‌نگار را که بر سر اتهامات مرتبط با تروریسم علیه آن‌ها صادر شده بود، تغییر داد و آلتان و ایلیجاک را به اتهام "کمک به یک سازمان تروریستی" که جرم سبک‌تری محسوب می‌شود، به ترتیب به ۱۰.۵ و ۹ سال زندان محکوم کرد که مشمول آزادی مشروط شدند. از زمان آزادی آنان تاکنون، حکمی برای دستگیری مجدد ایلیجاک صادر نشده است.

گروه حامی حقوق بشر "آرتیکل ۱۹" در واکنش به دستگیری مجدد آلتان در توییتر نوشت: «هیچ کلمه‌ای نمی‌تواند این بی‌عدالتی را پس از تنها یک هفته آزادی توصیف کند.»

آلتان پس از آزادی در مطلبی که از سوی روزنامه گاردین منتشر شد، نوشت: «در حالی این متن را می‌نویسم که منتظر تصمیم یک قاضی درباره مخالفت یک دادستان با آزادی‌ام هستم و آن‌ها ممکن است دوباره من را به زندان بفرستند.»

آلتان و ایلیجاک، از جمله روزنامه‌نگارانی هستند که در پی کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در ترکیه دستگیر شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

آخرین خبر ها

پربیننده ترین ها

دوستان ما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.