آغاز پروژه جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح

آغاز پروژه جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر آغاز پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی افزود: برای اجرای این پروژه که به تونل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح موسوم شده است، برای چندمین ‌بار در پروژه‌های تحت ‌مسئولیت شرکت خاکریزآب از ماشین حفار (TBM) استفاده خواهد شد.

قرار است با کمک این ماشین حفار بیش از 4‌ کیلومتر تونل به منظور جمع آوری رواناب سطحی سامانه غرب رودخانه وردآورد در مدت ‌زمان حدود 2 سال از جنوبی‌ترین قسمت ساخته شود که قطر ‌تونل 3.7 متر بوده و طول کل دستگاه به‌همراه تجهیزات جانبی آن به 70 متر می‌رسد.

صبوری با بیان اینکه مناطق 21 و 22 شهر تهران که در نتیجه توسعه کالبدی شهر در پهنه غربی رودخانه کن شکل گرفته اند، به‌لحاظ میزان توسعه شبکه هدایت رواناب ها در جایگاه پایین تری نسبت به سایر مناطق قرار دارند، احداث تونل‌ انتقال آب های سطحی در بخش حدفاصل حوضچه تعدیل سیلاب شهریار تا ابتدای خیابان وردآورد را الزامی خواند.

وی یادآور شد:  این تونل به کمک شبکه هایی که در بخش های بالادست و پایین دست آن شکل می گیرند، رواناب های مناطق 21 و 22 را به رودخانه کرج انتقال خواهد داد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ساخت این تونل 4200 متری، قابلیت گذردهی سیلاب و روانابها به‌طور ایمن را تضمین‌کرده و مانع ازبروز مشکل احتمالی در زمان‌های بحرانی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
محل تبلیغات شما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

پربحث ترین ها

دوستان ما

آگهی