نماینده مجلس: ایجاد معاونت جدید در دولت برای دور زدن قانون است

نماینده مجلس: ایجاد معاونت جدید در دولت برای دور زدن قانون است

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصویب طرح تفکیک وزارت صنعت و معدن و تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: موضوع تفکیک وزارت صنعت پیش از این در غالب طرح و لایحه در مجلس مطرح شده و هر بار از سوی وکلای‌ملت رد شده است.

وی با بیان اینکه اخیراً اخباری مبنی بر تشکیل معاونت جدید در نهاد ریاست جمهور با کارکرد وزارت بازرگانی منتشر شده، افزود: دولت به دلیل اینکه مطمئن شده، مجلس با لوایح و طرح‌های مربوط به تفکیک وزارتخانه‌ها مخالفت می‌کند با این اقدام به فکر دور زدن قانون افتاده است.

نماینده مردم محلات در مجلس یادآور شد: طبق برنامه ششم توسعه قرار بود تا دولت چابک شود، اما با این اقدام و و ایجاد معاونت‌های جدید و تفکیک وزارتخانه‌ها قطعا ما شاهد بزرگتر شدن دولت می‌شویم که این هم خلاف برنامه ششم توسعه است.

حجت الاسلام سلیمی تاکید کرد:ایجاد معاونت جدید تحت عنوان معاونت بازرگانی در نهاد ریاست جمهوری به نوعی دور زدن قانون و مجلس و دهن کجی به وکلای‌ملت است.

به گزارش تسنیم، دولت و برخی از نمایندگان با تدوین طرح‌هاو و لوایحی به دنبال تفکیک وزارت صنعت و معدن هستند که بر اساس آن وزارت «صمت »به 2 وزارتخانه صنعت و معدن و وزارتخانه بازرگانی تفکیک می‌شود.

انتهای‌پیام/

منبع : تسنیم
محل تبلیغات شما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

پربحث ترین ها

دوستان ما

آگهی