اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی

اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور گفت: برای توسعه رفاه، اشتغال، محور اصلی روستاها هستند و بر این اساس دولت اقداماتی انجام داده است.

وی گفت: نیروی انسانی و فضای تولیدمحور از نکات مثبت روستاها است که می‌تواند نقش خود را در کل کشور بازی کند.

استاندار تهران افزود:‌ با توجه به اینکه روستاها امکانات گسترده و مزیت‌های بسیاری دارند می‌توانیم با مدیریتی درست و زمان بندی مشخص شده به اقداماتی مناسب بپردازیم ولی امروز با این وضعیت مواجه هستیم که روستاها خالی از سکنه شده‌اند.

بندپی  گفت: می‌توانیم با اقدامات هوشمند و ضابطه‌مند نسبت به مهاجرت معکوس وافزایش جمعیت روستایی اقدام کنیم چرا که در حال حاضر 70 درصد جمعیت شهری و 30 درصد روستایی هستند.

وی گفت: توانمندی روستاهای ما با ابتدای انقلاب فرق می‌کند چرا که جوانان ما تحصیلکرده هستند و ما باید اقدامی انجام دهیم که زمینه ماندگاری افراد در روستاها فراهم شود.

استاندار تهران گفت: باید آموزش‌های ما به روز باشد و آموزش‌های 20 سال گذشته دیگر قابل قبول نیست.

بندپی به اعتبار 20 هزار میلیارد تومان روستاها اشاره کرد و گفت: 80 درصد این مطلب در دولت دهم و یازدهم پرداخت شده و یک و نیم میلیون دلار معادل 17 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی اختصاص یافتند که می‌توانیم برای جمعیت‌های روستایی هزینه کنیم و 814 هزار نفر  جمعیت روستایی تهران می‌تواند از این وام‌های اشتغال استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
محل تبلیغات شما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

پربحث ترین ها

دوستان ما

آگهی