برنامه متفاوت کمیته‌های ۱۳گانه ستاد اربعین برای زائران

برنامه متفاوت کمیته‌های ۱۳گانه ستاد اربعین برای زائران

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، حسن پلارک در جلسه کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین سال 98 که با حضور حناچی شهردار تهران برگزار شد،گفت: ستاد اربعین شامل 13 کمیته است که در هر کمیته برنامه‌ریزی‌های متفاوتی برای زائران اربعین انجام می‌شود.

وی در ادامه با بیان این که در سال جاری بیش از 3 میلیون زائر در مراسم اربعین شرکت خواهند کرد و ما با سیل عظیمی از زائران مواجه خواهیم شد و وعده می‌دهیم خدمت‌رسانی مناسبی به آنها داشته باشیم، اظهار کرد: امسال هوا نسبت به سال قبل گرمتر شده و همین موضوع مسئولیت ما را سخت‌تر کرده است چرا که باید امکانات سرمایشی مناسبی را برای زائران اربعین فراهم کنیم.

پلارک افزود: وزارت جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و گمرک باید همکاری‌های لازم در ارتباط با ارائه خدمات بهتر به زائران اربعین داشته باشند و با توجه به محدودیت‌هایی که در بخش صادرات داشته‌ایم امیدواریم دستگاه‌های مرتبط در این حوزه همکاری بهتری داشته باشند.

وی با بیان این که ما با دولت عراق همکاری‌های لازم را در ارتباط مراسم اربعین داریم و امیدواریم اداره گمرک نیز در داخل در بحث خروج کالا همکاری لازم را داشته باشد، گفت: سازماندهی اسکان زائران ایرانی در منازل عراقی‌ها در سال گذشته انجام شد که امسال نیز این اقدام به‌صورت گسترده در دستور کار قرار خواهد داشت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: در سال گذشته 600 هزار زائر در نجف، 200 هزار نفر در کربلا و 40 هزار زائر در کاظمین در منازل عراقی‌ها ساماندهی و اسکان پیدا کردند.

وی در ادامه به کمبود سرویس‌های بهداشتی در مرزها اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شرایط و افزایش زائران تلاش خواهیم کرد این کمبود را برطرف کنیم؛ اقدامات گسترده‌ای را برای اسکان زائران انجام داده‌ایم و طی 10 سال گذشته نیز خدمات مناسبی ارائه شده است و در این زمینه به توفیقات خوبی نیز دست پیدا کرد‌یم.

پلارک در ادامه به توسعه و ساخت حرم امیرالمومنین(ع) اشاره و تصریح کرد: توسعه 20 برابری حرم حضرت امیرالمومنین (ع) انجام شده است و تا 10 تا 20 سال آینده نیاز به توسعه نداریم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همچنین به ساخت صحن حضرت زینب(س) در کربلا اشاره کرد و گفت:این موضوع از دو سال قبل در دستور کار قرار گرفته و 14 برابر توسعه پیدا خواهد کرد و نیاز به تملک زمین‌های اطراف است.

وی تاکید کرد: توسعه صحن حضرت زینب (س) را شروع کرده‌ایم و 50 درصد از طرح انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود با این شرایط 200 تا 250 هزار زائر در صحن حضرت زینب اسکان داده شوند.

وی در پایان از مردم خواست کمک‌های خود را به ستاد بازسازی عتبات عالیات داشته باشند تا طرح‌های این ستاد به پایان برسد.

همچنین در ادامه این جلسه مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن تقدیر و تشکر از پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و رئیس کمیته مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین از برپایی این جلسه در شهرداری تهران گفت:همانند سال گذشته هماهنگی های لازم با کلانشهرهای کشور در راستای استفاده از ظرفیت های آنان انجام خواهد شد و تقسیمات خوبی هم برای خدمات رسانی به زائرین در این بخش همانند سال گذشته صورت خواهد گرفت.

یزدانی در ادامه افزود: در سال گذشته هماهنگی های خوبی  با شهرداری های نجف و کربلا انجام شده است و امسال نیز همانند سال گذشته از تمامی ظرفیت های لازم در این خصوص بهره خواهیم گرفت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
محل تبلیغات شما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

پربحث ترین ها

دوستان ما

آگهی