راهبرد مجلس برای توسعه بخش کشاورزی

راهبرد مجلس برای توسعه بخش کشاورزی

جلال محمودزاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به فرمایشات اخیر گذشته مقام معظم رهبری مبنی بر در اولویت قرار گرفتن توسعه کشاورزی، گفت: بخش کشاورزی در بیشتر استان‌ها محور اقتصاد است لذا لازم است تا کشاورزی در صدر برنامه‌های مسئولان کشور باشد.

وی با بیان اینکه بیش از 20 درصد از اشتغال کشور در بخش کشاورزی است، افزود: لذا با توجه به اهمیت این بخش و تحقق فرمایشات رهبر انقلاب و شعار سال ضروریست تا به این بخش توجه ویژه شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه موانعی از جمله عدم سرمایه گذاری، و همچنین دوگانگی در تصمیم‌گیری مسئولان بر سر راه توسعه کشاورزی وجود دارد، ادامه داد: با کاهش هزینه‌های تولید، افزایش کیفیت محصولات و افزایش سرمایه گذاری بخش کشاورزی را توسعه بخشید.

محمودزاده اضافه کرد: به دلیل اینکه بازگشت سرمایه در بخش کشاورزی طولانی مدت است بنابراین لازم است تا با ایجاد مشوق‌ها باید بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این بخش ترقیب کرد و علاوه بر این صندوق توسعه کشاورزی را تقویت کنیم تا سبب رونق در بخش کشاورزی شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موانع توسعه کشاورزی ناهمانگی بین دستگاه‌های ذیربط است، تصریح کرد: یکی از راه‌های توسعه کشاورزی افزایش صادرات است اما متأسفانه در زمینه مازاد صادرات برخی از محصولات کشاورزی بین مسئولان این 2 وزارتخانه اختلاف نظر وجود دارد که لازم است تا این اختلافات حل شود.

محمودزاده تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی به عنوان کمسیون تخصصی به دنبال افزایش تسهیلات کشاورزی و یک رقمی کردن سود تسهیلات هستیم و در این زمینه در حال رایزنی با بانک‌هاو و دولت هستیم تا از این طریق بتوانیم بخش کشاورزی را توسعه دهیم.

انتهای‌پیام/

منبع : تسنیم
محل تبلیغات شما

گزارش تخلف

همه خبرهای سایت از منابع معتبر تهیه و منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

پربحث ترین ها

دوستان ما

آگهی